Tervetuloa seuramme kotisivuille!
27.5.2016 13:05 Uutiset / Pääsivusto

Tervetuloa seuramme kotisivuille!

Nivala Cowboys on vuonna 1995 perustettu jääkiekkoseura.Olemme Nuori Suomen sinettiseura Nro.60.
Toimimme Suomen jääkiekkoliiton Pohjoisella alueella.
Seuratoimintamme on hyvin aktiivista. Seurassamme on 6 juniorijoukkuetta, miesten edustusjoukkue sekä taitoluistelijat
Leijonakiekkokoulu pyörii myös joka talvi.

Seura painottaa työssään junioreiden tasapuolista ja monipuolista kehittämistä, hauskanpitoa unohtamatta. Jääkiekosta pitää nauttia, harrastamisen tulee olla hauskaa ja tärkeintähän on kuitenkin lasten ja nuorten liikkuminen sekä ilo tekemisestä. Tavoitteelliseen harjoitteluun ja tuloksiin keskitytään vanhemmissa ikäluokissa, ja edustusjoukkueemme sekä miehissä että naisissa taistelevat alueen johtoasemista omissa sarjoissaan. Cowboysin laajan juniorityön helminä ovatkin kansalliselle ja jopa maajoukkuetasolle yltäneet omat kasvatit.   
Lisää uutisia
Nivala Cowboys
«  Tammikuu   »
Kategoriat